Anasayfa  Anasayfam Yap  Sık Kullanılanlara Ekle  Reklam  Künye  İletişim 2019-01-19  
 
 
 
 
Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |
 
 
 
 
 
  ÖNCE ÜLKEM ? - Nazif KARAGÖZ | Çumranın Sesi - Çumranın Gözü,Kulağı,Sesi-Haberler,Firma Rehberi
  Facebook'ta Paylaş !
615 Okunma
Yazdır
E-posta
0 Yorum
Yorum Ekle
 
 
Köşe Yazıları > Nazif KARAGÖZ > ÖNCE ÜLKEM ?
2018-05-12 Saat: 17:36
  ÖNCE ÜLKEM ?  
 
 
Nazif KARAGÖZ
nazifkaragoz@cumraninsesi.com
 
 
   
Ülkücüler ve Milliyetçi Hareket Partisi tam 45 yıldır önce Ülkem sonra partim, söylemleriyle yola çıkmış ve halen de aynı çizgide devam etmektedir. MHP ve onun lideri bilge lider Sayın Dr. Devlet Bahçeli, şimdiye kadar ne söyledi de doğru çıkmadı? 

 Önce Ülkem, sonra partim diyen bir anlayış sergileyen Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli,
 Her ne demişse doğru çıkmıştır ve bu günde doğru tespitlerinin olduğu kanaatiyle kendilerine desteğimiz sonsuzdur. Devleti yönetenleri yıllardır uyarmış lakin sağlıklı cevap alamamıştır. En sonunda Ülke için Devlet yönetimine tercüman olmuş yönlendirme fikir yürüterek yardımcı olmaya çalışan Bahçeli sanırım çok şeyi başarmıştır. 
Devlet bey 15 yıl öncesinde ne demişti, terörle müzakere olmaz mücadele olur demiş ama, kandan besleniyorsunuz diyenler bu gün 15 yıl önceki Bahçelinin söylediği söylemleri uygulama gerçeğine nail olmuşlardır.
Develet Bahçeli, ne demişti ? Fetullah Gülen cemaatine karşı tedbirli olun, güvenmeyin dediği zamanlarda alay ettiler, FETÖ'ye Hoca efendi dediler, günah dediler, yazık dediler. Halbuki anlamamışlardı Fetö'nün neden Amerika'da ikamet ettiğini, ta ki 15 Temmuz sabahına kadar. 
Devlet Bahçeli yolsuzluk konusunda uyarmış lakin vatandaş ne hikmetse hala inanmamıştır. Zarrab olayını dahi anlamış değiller. Sağır, dilsiz, duyarsız hale gelen bir toplum oluşturuldu.
Sonuç ne oldu ? maalesef bu günkü sıkıntı ve düşmanlara sahip olduk halbuki anlamamak ahmaklık Sadece Ülkücüler ve MHP Lideri Devlet Bahçeli öncesinden anlamış tehlikeyi ve ihaneti kökünden kazımak müdahil olmak zorunda kalmıştır. Şimdi MHP'nin yani Ülkücülerin neden AKP'ye ittifak ettiğini anlamak istemeyen veya anlamayanlara izah etme zorunluluğunu hissetmişizdir. 
Önce BOP yani Büyük Ortadoğu projesini ne demek olduğunu iyi anlamamız lazım, evet bizler Ülkücüler 45 yıldır biliyoruz ama bilmeyenler için anlatıp yazmamız gerekir. BOP Projesi 1917 yıllarında çıkan kürt isyanlarıyla birlikte Kuzey Irak'taki Barzani'nin babası molla Mustafa Barzaninin belli bir grup aşiretiyle beraber Suriye'ye sürgün edilmiş, Talabani'nin babası ve bir grup aşiret ile birlikte İran'a sürgün edilmiş olmaları ve akabinde geçen 100 yıl içerisinde gelişen büyüyen aşiretler birer terör örgütü haline gelmiştir. Suriye'de PYD olmuş, İran'da ise PJAK olarak örgütlenmiş, Türkiye'de ise PKK oluşmuş, Kuzey Irak'ta zaten bölgesel yönetim altında batı emperyalist devletleri ve Amerika sayesinde Kuzey Irak'ta Türkiye, Suriye, İran'dan alınacak toprak parçalarıyla sözde Kukla bir Kürt Devleti kurdurup İsrail güdümüyle Ortadoğuya hakim olma projesidir. Bu proje de FETÖ de büyük rol oynamış Amerika'ya hizmet etmiştir. Taki 15 Temmuz da uyanan meclis ve büyük Türk Milleti. Ve öncesinde HDP ile yapılan müzakereler (Dolmabahçe sarayı) unutmadık, 7 Haziran seçim sonucunda Devlet beyin dediği gibi anayasanın ilk 4 maddesine dokunmayın hükümet kurmaya hazırım dediğinde, Ülkenin bekası dediğinde alay etmeye çalışanlar bu gün bizlerden daha vatanperver oldular? Şayet MHP lideri tüm olup bitenleri görmezden gelse idi Ülke şimdi ne durumda olurdu ?

Ülkemiz 1980 yıllarında vahim olur ve yine Ülkücüler meydanlarda PKK'lı teröristler çatışır kan döker, can verirdi. Şimdi ise beli kırılmış terör örgütü, temsilcileri cezaevlerinde yok olmaya doğru gidiyor. Yapılacak bir yanlış geriye dönüş demek, her şey sil baştan başlayabilir. Tüm bunlar ta ki 1984 yıllarında Anavatan partisi lideri Özal ile başlamış sinsi planlarla Avrupa birliği uyum yasaları bahanesiyle Türkiye'ye yavaş yavaş uygulamaya konmaya çalışılmış ve ne yazık ki mevcut iktidarlar da buna bilerek veya bilmeyerek hizmet etmişlerdir.
Tüm gerçekleri görmezden gelmek Ülkücülere ters gelir, çünkü Önce ülkem diyen bir partiyiz. Koskoca  Türk Milleti Türk kimliğiyle beraber, Türkiye coğrafyası var olma, yok olma, mücadelesine girmiştir. Ülkücüler, MHP tüm bu olup bitenlere seyirci kalamazdı ve  kalmamıştır. 

ÖNCE ÜLKEM, SONRA PARTİM
ÖNCE ÜLKEM ?
 
 
   
     
 
 
YORUMLAR    
 
Daha önce yorum yapılmamıştır.
 
 
 
  Nazif KARAGÖZ   Nazif KARAGÖZ  
    Daha fazla zaman kaybedemeyiz.  
     
  SEDAT ULUPINARLI   SEDAT ULUPINARLI  
    EY İNSANOĞLU!  
     
  HAYRİ MUTLU   HAYRİ MUTLU  
    Dünyanın milliyetçilikle imtihanı ve MHP  
     
  Yusuf Çelik   Yusuf Çelik  
    Bu kördüğümü milliyetçiler çözer!  
     
  S. ARABACI   S. ARABACI  
    DÜN VE GÖRDÜKLERİMİZ  
     
 
 

   Son Eklenen 5 Firma  
 
» Çumra devlet hastanesi -- Telefon numaraları
» ÜNALLAR TARIM VE HAYVANCILIK - ÜNALLAR TOPTAN GIDA HA...
» Çumra Kaymakamlığı iletişim
» Asker Malzeme Setleri
» Arkhestone Duvar Kaplamaları
 
   Son Eklenen 5 İlan  
 
» ümit spor
» Ankara Çanak Anten Çanaksız Uydu Merkezi Uydu Servisi 0 5...
» Ankara Uydu Kamera Sistemleri 0 543 660 10 21
» ÇAĞLA RENT A CAR OTO KİRALAMA
» Aslan evlerinde satılık daire
 
 
 
İlginç tarlal...
1971de İstanbu...
 
 
Eski Çumra
Beytüşşebapt...
 
 
 
 
         
    Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |    
   
   
   
     

Çumranın Sesi

© 2012 - Her Hakkı Saklıdır. - Yayınlanan köşe yazıları ve yorumlardan yazanları sorumludur.