Anasayfa  Anasayfam Yap  Sık Kullanılanlara Ekle  Reklam  Künye  İletişim 2020-05-31  
 
 
 
 
Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |
 
 
 
 
 
  YA DARBE OLSAYDI… - Yusuf Çelik | Çumranın Sesi - Çumranın Gözü,Kulağı,Sesi-Haberler,Firma Rehberi
  Facebook'ta Paylaş !
387 Okunma
Yazdır
E-posta
0 Yorum
Yorum Ekle
 
 
Köşe Yazıları > Yusuf Çelik > YA DARBE OLSAYDI…
2019-07-25 Saat: 16:24
  YA DARBE OLSAYDI…  
 
 
Yusuf Çelik
yusufceliktr@hotmail.com
 
 
   

15 Temmuz 2016 tarihinde akşam sularında yıllardır farkında olmadan içimizde kendi ellerimizle besleyip neredeyse devletin bütün kademelerini onlarla doldurmayı maharet bildiğimiz iç ve dış düşmanlar tarafından bu milletin yüreğine bir hançer saplanmaya çalışılmış ama başarılamamıştır.

Namaz kıldıkları, oruç tuttukları, kuran okuyup himmet paraları topladıkları ve siyasi iktidarların hep destekçisi oldukları için çok güvenmiştik kendilerine. Ne istedilerse vermiştik. Gözyaşları içinde hasretlerimizi dile getirip gel artık diye feryat etmiştik. Gelmemişlerdi bir türlü malikânelerini bırakıp. Neden gelsindi ki zaten devlet tüm haliyle ellerine geçmek üzereydi. Nerdeyse her şeyimizi teslim etmiştik kendilerine. Adaleti, eğitimi, sağlığı, diyaneti, emniyeti, kozmik odaları, savunmayı, ulaştırmayı, üniversiteleri, öğrencileri, tarımı, turizmi, ticareti ve daha neleri ve nereleri teslim etmiştik.

Biz onlara “gel artık bitsin bu hasret” diye feryat ederken gelmeyenler 15 Temmuz da akşam sularında geldiler. Ama darbe yapmaya geldiler. Milletin kanını dökmeye geldiler. Yüce meclisi bombalamaya geldiler. Bu aziz millete diz çöktürmeye geldiler.

 Vatan, millet, hizmet, devlet ve hükümet düşmanları içlerinde yıllardır sakladıkları kin ve husumeti kustular. Ekmeğini yiyip suyunu içtikleri, vergilerinden maaş alıp çocuklarını besledikleri bu millete ihanet ettiler ve darbe yapmaya yeltendiler. Allah nasip etmedi ve millette fırsat vermedi çok şükür.

Bu millet darbeyi de darbenin getirip götürdüklerini de darbecileri de çok iyi bilir. Bu konuda yüksek ihtisas yapmış ve cumhuriyet tarihinde neredeyse her 10-15 yılda bir darbe sınavından geçmiştir. Ama asla yılmamış, yıldırılamamış ve azimle, gayretle büyüyerek yoluna devam etmiştir. İşte bu darbelerden birini de 15 Temmuz 2016 gecesi yaşamış, darbeye de darbecilere de asla fırsat vermemiş ve bu sınavdan da millet olarak birlik ve beraberlik içinde başarı ile çıkmıştır. Bu millet asildir ve bu millet azizdir.

  Bu aziz milletin ve devletin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrilmiştir. Etrafımızdaki denizler bizim haritamızı ve sınırımızı belirler. Toprak bütünlüğümüzün ve milli özgürlüğümüzün bir göstergesidir. Ona sahip çıkmak ve onu iyi değerlendirmek durumundayız. Ama dört bir yanımızdaki ve içimizdeki yerli ve yabancı bütün düşmanlara karşı uyanık olmak, onları sürekli kontrol altında tutmak, büyümelerini ve bir tehdit haline gelmelerini önlemek zorundayız. Şunu da unutmamalıyız ki “Su uyur düşman uyumaz” demişlerdir tecrübe sahibi atalarımız.

   Yıllar var ki bu vatan toprakları üzerinde ameliyat yapmak ve bu milletin büyümesini engellemek isteyen nice iç ve dış düşman unsurlar gelip geçmiş, bu millete darbe adı altında nice eziyetler vermişlerdir. Acıların en acısını yaşatmışlardır bu aziz millete. Yaptıkları darbelerin bin yıl süreceğini söyleyip hükümetleri yıkmışlar, milleti yıldırmaya ve maneviyatından koparıp vatanı savunmasız bırakarak vatan ve millet üzerinde ameliyatlar yapmaya çalışmışlardır. Kısmen başardıkları da olmuştur. Ama kalıcı bir başarının altına asla ve asla imza atamamışlardır. Bu millet hep yeniden ayağa kalmasını, derlenip toparlanıp yeniden hedefe doğru kararlı adımlarla yürümesini becerebilmiştir.

Bu defa yapılan darbede aynı zihniyet ve aynı cibilliyet tarafından yapışmıştır. Beceremediler çok şükür. Becerebilselerdi Cumhurbaşkanını devre dışı bırakacaklar, seçilmiş hükümeti saf dışı edecekler, milli iradeyi görmezden gelip yapılan bütün hizmetleri yerle bir ederek milleti perişan edeceklerdi. Bu aziz milleti dünya ülkeleri arasında yeniden küçük düşüreceklerdi. Kendilerine emir veren iç ve dış düşmanların emirlerini yerine getirip onların sevinmelerini ve bu memleket üzerindeki kötü emellerini yerine getirmelerini sağlayacaklardı. Allah nasip etmedi ve millette fırsat vermedi çok şükür.

Eğer becerebilselerdi bu milleti ve bu devleti hükümetsiz bırakacaklar, darbe yasalarıyla köle ve baskı düzenini yeniden getireceklerdi. Milyonlarca insanın işsiz kalmasına, ölmesine, yerinden ve yurdundan sürülüp ortadan kaybolmasına sebep olacaklardı. Milletin geleceğiyle oynayacaklardı. Çok şükür Allah nasip etmedi, millet de fırsat vermedi. Son zamanlarda hızlı bir büyüme ve gelişme içine giren ülkemiz ve devletimiz yeniden üretemez ve büyüyemez hale gelecekti. Ülke meclis tarafından çıkarılan ve millet tarafından onaylanan anayasa ile değil, dört beş darbecininn oturup kafalarına göre yazdığı darbe manifestolarıyla idare edilecekti.

Eğer becerebilselerdi eğitime, tarıma, turizme, milli savunmaya, meclise, hükümete, millete, gençlere, geleceğe, hayallere, ümitlere ve yarınlara büyük bir darbe yapacaklardı. Milli hâkimiyeti götürüp milli mahkûmiyeti getireceklerdi. Üretimler tamamen duracak tüketim hızla artacak, milletin devlete ve orduya olan güveni tamamen sıfırlanacaktı. Son yıllarda yapılan yatırımlar ve üretimlerle yirmi otuz yıl sonrasına hedef belirleyen devlet yapılacak olan darbe ile en az otuz yıl geriye gidecek ve belki de bir iç savaşın eşiğine sürüklenecekti. Bölgenin ve ümmetin ümidi haline gelen bu aziz millet yeniden ümit olmaktan çıkarılacak, ümmetin ve milletin ümitleri kırılacaktı. Belki de bu millet tarihinin en karanlık dönemlerinden birini yaşamak sorunda kalacaktı. Ekonomisi perişan olacak, hâkimiyeti tartışılır bir hale gelecek ve düşman ülkelerin açık hedefi haline gelecekti. Allah nasip etmedi millette fırsat vermedi çok şükür.

   Millet olarak milli birlik ve beraberliğimizi bozmadan, birbirimize düşmeden, birbirimizden destek ve kuvvet alarak ayakta kalmaya ve dosta güven düşmana korku vermeye devam etmeliyiz. Millî birlik ve beraberliğin olmadığı ülkelerde ve milletlerde gelecek beklentisi olamaz. Gelecekte kuvvetli bir şekilde var olmak istiyorsak bugün bir ve beraber olmak zorundayız. Bunun yolu buradan geçer. Şunu da unutmayalım milletçe birlik ve beraberlik içinde olmasaydık, sokaklara dökülüp meydanları doldurup darbecilere karşı çıkmasaydık bugün Allah muhafaza darbecilerin darbesi altında eziliyor olacaktık. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu ülke ve bu aziz millet için zaman her zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Selam ve dua ile…

YA DARBE OLSAYDI…
 
 
   
     
 
 
YORUMLAR    
 
Daha önce yorum yapılmamıştır.
 
 
 
  Nazif KARAGÖZ   Nazif KARAGÖZ  
    NEREDE 4 GENEL BAŞKAN ADAYI ?  
     
  Fikret KÜÇÜKMUMCU   Fikret KÜÇÜKMUMCU  
    BU GÜN ANNELER GÜNÜ  
     
  SEDAT ULUPINARLI   SEDAT ULUPINARLI  
    GENÇLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ  
     
  HAYRİ MUTLU   HAYRİ MUTLU  
    Ülkücü şehitler Türk milletinin iftihar ve irade cevherleridir  
     
  Yusuf Çelik   Yusuf Çelik  
    Şeytanın soytarıları  
     
  S. ARABACI   S. ARABACI  
    Çalışma hayatında koronavirüs tedbirleri  
     
 
 

   Son Eklenen 5 Firma  
 
» Endüstriyel dağcılık
» Bekir gündüz hafriyat
» ANKARA OTOMATİK ŞANZIMAN
» Çumradaki oteller
» Çumra DSİ misafirhane oteli
 
   Son Eklenen 5 İlan  
 
» Acar Hafriyat
» ümit spor
» Ankara Çanak Anten Çanaksız Uydu Merkezi Uydu Servisi 0 5...
» Ankara Uydu Kamera Sistemleri 0 543 660 10 21
» ÇAĞLA RENT A CAR OTO KİRALAMA
 
 
 
İlginç tarlal...
1971de İstanbu...
 
 
Eski Çumra
Beytüşşebapt...
 
 
 
 
         
    Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |    
   
   
   
     

Çumranın Sesi

© 2012 - Her Hakkı Saklıdır. - Yayınlanan köşe yazıları ve yorumlardan yazanları sorumludur.