Anasayfa  Anasayfam Yap  Sık Kullanılanlara Ekle  Reklam  Künye  İletişim 2020-09-19  
 
 
 
 
Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |
 
 
 
 
 
  GENÇLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ - | Çumranın Sesi - Çumranın Gözü,Kulağı,Sesi-Haberler,Firma Rehberi
  Facebook'ta Paylaş !
5219 Okunma
Yazdır
E-posta
0 Yorum
Yorum Ekle
 
 
Köşe Yazıları > > GENÇLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ
2019-11-18 Saat: 10:45
  GENÇLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ  
 
 
 
 
   

Geleceğimizin garantisi ve teminatı elbette ki gençlerimiz ve gençliğimizdir. Onun için gençlerimiz çok önemlidir ve onlara gereken önem ve değerde mutlaka verilmelidir. Onlara verilen değer ve yapılan yatırımlar onların şahsında geleceğimize ve kendimize yapılan yatırımlar anlamına gelir.

   Bir milletin gelecekte var olabilmesi ve kendisini diğer dünya devletlerine ispat ve kabul ettirebilmesi için mutlaka bilinçli ve şuurlu bir gençliğe sahip olması gerekir. Şuurlu ve bilinçli bir genliğe sahip olamayan milletler gelecekte var olmakta ve varlığını ispat etmekte çok zorlanacaktır. Bir millet için dün ya da bugün ne kadar önemli ise yarın ve yarınlarda bunlardan milyonlarca kez daha önemli ve değerlidir. Devletler ve milletler yarınlarda var olabildikleri ve yarınlara hazır olabildikleri ölçüde devlet ve millettirler. Yoksa bulmaca köşelerinde tarihte bir devlet olarak nitelendirilip ismi sorulup cevabı aranılan bir tarihten ibaret olurlar. Onun için gençlik, gençliğin eğitimi, gençliğin sorunlarının çözümü ve gençliğin geleceğe adaptasyonunun sağlanması çok ama çok önemlidir.

   Her ülkede ve her millette olduğu gibi hamdolsun bizimde gençliğimiz ve gençlerimiz vardır. Onlarda bizim gelecek için ümit bağladığımız en önemli ve en değerli varlıklarımızdır. Diğer devletler ve milletler gibi bizde gençlerimize gereken değeri vermeli ve onlar için gerekli olan hiç bir yatırımdan kaçınmamalıyız.Gençliğe yapılan yatırım gelece yapılan yatırımdır. Geleceğe çakılan çividir. Onun şuuruna sahip olmalı ve gençlerimizi geleceğime göre hazır hale getirmeye çalışmalıyız.

   Gençlik azim ve gayret demektir. Gençlik varlık ve kuvvet demektir. Hz Peygamberin çalışma ve mücadele arkadaşlarına yani sahabeye dikkatlice bakılırsa büyük çoğunluğunun yaşları çocuk denecek yaşta ve geneli de gençlerden oluşmaktadır. Yaşları itibarı ile peygamber efendimizin yaşlarında ve büyük olanlarda vardı ama sahabe-i kiramın geneli gençlerden oluşmaktadır. O gençler peygamber efendimizin dizinin dibinde İslam’ı ve Kuranı kaynağından öğrenmişler ve bütün dünyaya duyurmuşlardır.

   Gençleri ve onların dini ve ahlaki yaşam ve mücadelelerini taltif eden birçok hadis-i şerif mevcuttur. Gençlere gereken değerin verilmesi gerektiğini Hz. Peygamber sav efendimiz bizzat yaşayarak ve yaşatarak bizlere göstermiş ve tavsiye etmiştir. Gençleri şeytanın ve nefsin eline terk etmemeli ve onları maneviyatla yoğurarak yetiştirip vatan ve millete hayırlı evlatlar haline getirmeye çalışmalıyız. Gençlerimiz şeytan ve nefsin eline terkedilemeyecek kadar değerli ve kıymetlidirler. Onların eğitimi sağlığı, sporu ve tüm yetişme hedefleri bu aziz milletin geleceği içindir bunu unutmamalıyız.

  Gençler hayatın her safhasına hâkim kılınmalı ve onlara fırsatlar tanınmalıdır. Gençlerin kendilerini ispat etmeleri ve bu yönde bir çabanın içine girmeleri gerekir. Kendisini ispat etmeyen, üretmeyen, okumayan, hayal kurmayan, spor yapmayan bir gençliğin bu milletin bugününe ve yarınına vereceği çok fazla şey olamaz. Gençlerimiz okumak, hayal kurmak, spor yapmak ve hayatın diğer alanlarında kendilerini geliştirmek zorundadır.Elbette ki gençlerin bütün bunları ortaya koyabilmeleri devletin ve milletin kendilerine sahip çıkmasıyla direk alakalıdır.Devlet ve millet gençlerin elinden tutmaz ve onları zararlı alışkanlıklara ve kötü arkadaşlara terk ederse kapanması mümkün olmayan yaralar açar ki Allah muhafaza.

 Hem devlet hem de millet olarak çocuklarımıza, gençlerimize ve geleceğimize sahip çıkmak zorundayız. Onların eğitimi yaşam biçimi ve diğer bütün her şeyleri bizden sorulur. İyi de olsalar kötü de olsalar bizim eserimizdir onlar. Onları iyi yetiştirelim ki; siyasette yapsalar, ticarette yapsalar ne yaparlarsa yapsınlar dürüstçe ve bize yakışır şekilde yapsınlar. Onun için diyorum ki; gençler ve gençliğimiz çok önemlidir. Üzerinde durmak gerekir. Yoksa bugünkü ahlaki çökmüşlüğü, ekonomik sıkıntıları ve manevi yoksulluğuyla gençlerimizin geleceğimize ve hayallerimize çok fazla bir katkısı olmayacaktır.

GENÇLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ
 
 
   
     
 
 
YORUMLAR    
 
Daha önce yorum yapılmamıştır.
 
 
 
  Nazif KARAGÖZ   Nazif KARAGÖZ  
    Düşmanın en büyük hilesi, dostluğudur.  
     
  Fikret KÜÇÜKMUMCU   Fikret KÜÇÜKMUMCU  
    Çiftçinin sesi kesilirse, ülke tarımının nefesi kesilir  
     
  HAYRİ MUTLU   HAYRİ MUTLU  
    AYASOFYA, ÜLKÜCÜ GENÇLİK VE ALPARSLAN TÜRKEŞ  
     
  Yusuf Çelik   Yusuf Çelik  
    Susmak, şeytana yoldaşlık!  
     
  S. ARABACI   S. ARABACI  
    Erhan Usta, çek oradan bize bol acılı bir ihanet...  
     
 
 

   Son Eklenen 5 Firma  
 
» bakıcı ve hastanede hasta bakıcı ve yaşl
» Çumra Adıyaman çiğ köftecisi
» Beyde halı yıkama Çumra
» Ekrem coşkun döner Çumra
» ZEKİ PİKNİK DÖNER ÇUMRA
 
   Son Eklenen 5 İlan  
 
» Kayıp ilanı
» Acar Hafriyat
» ümit spor
» Ankara Çanak Anten Çanaksız Uydu Merkezi Uydu Servisi 0 5...
» Ankara Uydu Kamera Sistemleri 0 543 660 10 21
 
 
 
İlginç tarlal...
1971de İstanbu...
 
 
Eski Çumra
Beytüşşebapt...
 
 
 
 
         
    Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |    
   
   
   
     

Çumranın Sesi

© 2012 - Her Hakkı Saklıdır. - Yayınlanan köşe yazıları ve yorumlardan yazanları sorumludur.