Anasayfa  Anasayfam Yap  Sık Kullanılanlara Ekle  Reklam  Künye  İletişim 2018-11-18  
 
 
 
 
Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |
 
 
 
 
 
  ABD SİLAH, AKP LAHMACUN VERDİ | Çumranın Sesi - Çumranın Gözü,Kulağı,Sesi-Haberler,Firma Rehberi
  Facebook'ta Paylaş !
924 Okunma
Yazdır
E-posta
0 Yorum
Yorum Ekle
 
 
Anasayfa > NÖBETCİ ECZANE > ABD SİLAH, AKP LAHMACUN VERDİ
2016-02-27 Saat: 10:54
 

ABD SİLAH, AKP LAHMACUN VERDİ

 
 
ABD SİLAH, AKP LAHMACUN VERDİ
 


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, hükümet sözcülüğüne soyundu, ama AKP'nin sicilini ve "Obama'ya PYD'ye yardım edilmesini ben teklif ettim" sözlerini unuttu.
 
   

BU SİCİLİ NEREYE KOYACAKSINIZ?

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, hükümeti yok sayarak, ülke gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı. "PKK ile YPG arasındaki ilişkiyi görmek istemeyenler başka bir hesabın içindeler. Kendi istihbarat raporlarında bu ilişki tescil edilmiştir." diyen Kalın, Ancak, bu sözleri AKP'nin sicilini akıllara getirdi. 

 

PYD'Lİ MÜSLİM'İ ANKARADA KİM AĞIRLADI

KALIN, bu değerlendirmeleri yaparken, AKP bugün terörist dediği PKK ile kurulan şeref masalarını, bebek katilinin mektubunu Diyarbakır'da törenle okuttuklarını, İmralı'ya koster, Kan dilli sürüngenlere heyetler gönderdiklerini hiç aklına getirmedi. PYD'nin başı Salih Müslim'i Ankara'da törenle karşıladıklarını, YPG'nin teröristlerine Cumhuriyet Bayramında düzenlenen törenleri ve ısmarlanan lahmacunları da hiç gündeme getirmedi.  

 

TUTARSIZLIĞIN BEDELİNİ MİLLET ÖDÜYOR

TÜRKİYE, AKP'nin sözleriyle yaptıklarının bu kadar ters olmasının, tutarsızlığının ve akıl almaz çelişkilerinin bedelini, istisnasız her alanda ağır şekilde ödüyor. Bu tutarsızlıklar sonucunda Türkiye'nin tezleri ve itirazları hiçbir yerde ciddiye dahi alınmazken, terör örgütleri ülkenin başkentine kadar gelip, meclise metrelerce mesafede bomba patlatma cüreti buldular. 

 

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, hükümet sözcülüğüne soyundu, ama AKP'nin sicilini ve "Obama'ya PYD'ye yardım edilmesini ben teklif ettim" sözlerini unuttu. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, hükümeti yok sayarak, ülke gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı. Ancak, sözleri AKP'nin sicilini akıllara getirdi. "PKK ile YPG arasındaki ilişkiyi görmek istemeyenler başka bir hesabın içindeler. Kendi istihbarat raporlarında bu ilişki tescil edilmiştir." Diyen Kalın, PKK ile kurulan şeref masalarını, YPG'nin teröristlerine Cumhuriyet Bayramında düzenlenen törenleri ve ısmarlanan lahmacunları hiç gündeme getirmedi.       

Türkiye, AKP'nin sözleriyle yaptıklarının bu kadar ters olmasının, tutarsızlığının ve akıl almaz çelişkilerinin bedelini, istisnasız her alanda ağır şekilde ödüyor. Bu tutarsızlıklar sonucunda Türkiye'nin tezleri ve itirazları hiçbir yerde ciddiye dahi alınmazken, terör örgütleri ülkenin başkentine kadar gelip, meclise metrelerce mesafede bomba patlatma cüreti buldular. 

 

BU SİCİLİ NEREYE KOYACAĞIZ?

İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevine hükümet sözcülüğünü de ekledi. Kalın, hükümet sözcüsü gibi, ülkenin gündemiyle ilgili açıklamalar yapıp, siyasete yön vermeye çalıştı. Ancak, AKP'nin sicili söylediklerinin tamamına yakınını havada bıraktı. Kalın, "PKK ile YPG arasındaki ilişkiyi görmek istemeyenler başka bir hesabın içindeler. Kendi istihbarat raporlarında bu ilişki tescil edilmiştir. DAEŞ'le mücadele için bu ilişkiyi görmezden gelmek bizim için yok hükmündedir.

Bizim sorunumuz Suriye Kürtleri ile değil, YPG iledir. Bizim sorunumuz PKK'nın güdümünde bir devlet oluşumuna yöneliktir. Terörle mücadelede dost ve müttefik ülkeleri kendi yanında görmek Türkiye'nin tabii hakkıdır. Ancak bu konuda farklı düşünenlerle de düşüncelerimiz farklıdır. Bugün terör örgütleriyle iş tutanlar, o silahların bir gün kendilerine doğrultulacağını bilmek durumundalar. El Nusra, DAEŞ'le mücadele ne kadar meşruysa, Türkiye'nin PKK ile mücadelesi o kadar meşrudur." Dedi. 

 

Ancak, bu sözler AKP'nin sicili ile ters düşüyor. AKP ülkeyi birlikte çözdükleri HDP ile birlikte PKK'nın başı bebek katilinin mektubunu büyük bir törenle Diyarbakır'da okutup, İmralı'ya koster seferleri, Kan dilli sürüngenlere ziyaret turları düzenledi. Dağdaki katilerin şehirlere indirilip, silah depolamalarına, bomba yığmalarına göz yumduklarını bizzat ülkeyi yönetenler itiraf etti.

 

Bu kadarla da kalamadı. PKK uzantısı PYD'nin başı Salih Müslimi Ankara'da törenlerle karşılayıp ağırladılar, YPG'ye yardım için gönderilen teröristlerin Cumhuriyet bayramında törenle topraklarımızdan geçirilmesine izin verdiler ve lahmacun ısmarladılar. Şimdi de bunlar olmamış gibi, çıkıp PYD'nin terör örgütü olduğunu söylüyorlar, ama kimseye dinletemiyorlar. Bu tutarsızlık, bu çelişki ve akıl almaz yanlışlar terör olarak bize dönerken, ülkenin itibarı ve saygınlığına da ağır darbe vuruyor.  

 

TAHLİYELER

 

Kalın, kendisine gelen Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliyesi ile ilgili soruya; 'Bu karar bir tahliye kararı ve dava devam ediyor. Dünyanın başka ülkelerinde bu tür casusluk davaları yapılıyor.'açıklamasında bulundu. Ancak bu davanın da kimin talimatıyla açıldığına yine hiç değinmedi. 

 

 "TÜRKİYE'NİN ULUSAL GÜVENLİĞİ ASLA MÜZAKERE KONUSU DEĞİLDİR" 

 

PYD ve YPG gibi örgütlerin açıkça rejim saflarına geçmiş olması bizim için endişe kaynağıdır. Türkiye'ye yönelik tehditler devam ettikçe, Türkiye angajman kurallarını uygular. Biz müttefiklerimizle her konuyu istişare ederiz. Türkiye'nin ulusal güvenliği asla müzakere konusu değildir. Bu sözlerden sonra, "PKK Türkiye'nin güvenliğine tehdit değil mi? Bu teröristlerle neyin müzakeresini yaptınız?" diye sormaya kimse cesaret edemedi.

ABD SİLAH, AKP LAHMACUN VERDİ
   
  İlgili Başlıklar  
 
» Çumra da okullar, Çumradaki lise, ortaokul, ilkokul Çumrada eğitim
» Çumradaki nöbetçi eczaneler
» Çumra nöbetçi eczane 19 kasım 2018
» Çumra nöbetçi eczaneler 31 ekim 2018
» Çumrada bugün nöbetçi eczane 30 ekim 2018
 
 
 
YORUMLAR    
 
Daha önce yorum yapılmamıştır.
 
 
 
  Nazif KARAGÖZ   Nazif KARAGÖZ  
    İSLAM'A ZARAR VERENLER.  
     
  SEDAT ULUPINARLI   SEDAT ULUPINARLI  
    SİYASİ MENFAAT NEDİR?  
     
  HAYRİ MUTLU   HAYRİ MUTLU  
    Türkçülük bu işte…  
     
  Yusuf Çelik   Yusuf Çelik  
    KANTARIN TOPUZU  
     
  S. ARABACI   S. ARABACI  
    SİZİ YAKACAKLAR  
     
 
 

   Son Eklenen 5 Firma  
 
» Çumra Hezarfen Kafe
» Zengin Anahtar Çilingir
» Parti Malzemeleri
» dizayn karot
» Atasun Evden Eve Nakliyat
 
   Son Eklenen 5 İlan  
 
» ümit spor
» Ankara Çanak Anten Çanaksız Uydu Merkezi Uydu Servisi 0 5...
» Ankara Uydu Kamera Sistemleri 0 543 660 10 21
» ÇAĞLA RENT A CAR OTO KİRALAMA
» Aslan evlerinde satılık daire
 
 
 
İlginç tarlal...
1971de İstanbu...
 
 
Eski Çumra
Beytüşşebapt...
 
 
 
 
         
    Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |    
   
   
   
     

Çumranın Sesi

© 2012 - Her Hakkı Saklıdır. - Yayınlanan köşe yazıları ve yorumlardan yazanları sorumludur.