Anasayfa  Anasayfam Yap  Sık Kullanılanlara Ekle  Reklam  Künye  İletişim 2018-11-18  
 
 
 
 
Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |
 
 
 
 
 
  TELAFER ŞEHİT MUSA ÖZALKAN ANAOKULU İÇİN İLK KAZMA VURULDU | Çumranın Sesi - Çumranın Gözü,Kulağı,Sesi-Haberler,Firma Rehberi
  Facebook'ta Paylaş !
239 Okunma
Yazdır
E-posta
0 Yorum
Yorum Ekle
 
 
Anasayfa > GÜNDEM > TELAFER ŞEHİT MUSA ÖZALKAN ANAOKULU İÇİN İLK KAZMA VURULDU
2018-01-30 Saat: 08:35
 

TELAFER ŞEHİT MUSA ÖZALKAN ANAOKULU İÇİN İLK KAZMA VURULDU

 
 
TELAFER ŞEHİT MUSA ÖZALKAN ANAOKULU İÇİN İLK KAZMA VURULDU
 


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Telafer'e giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, anaokuluna tahsis edilen 3 bin 500 metrekarelik arsayı teslim aldı.
 
   
AFRİN harekatının ilk şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek için, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile  Telafer'e giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, anaokuluna tahsis edilen 3 bin 500 metrekarelik arsayı teslim aldı. Arsanın teslim alınmasından ardından, iş makinaları ile şehidimizin vasiyetinin yerine getirilmesi için ilk kazmayı vuran Kılavuz'un inşaat alanındaki tabelaya kendi eliyle  "Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu İnşaatı" yazması dikkat çekti.

AFRİN harekatının ilk şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vaziyetini yerine getirmek üzere Telafer'e giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu için ilk kazmayı vurdu.

Kılavuz, geçtiğimiz Cuma günü  Telafer Şehidi Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek için, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile geçtiğimiz Telafer'e gitmişti.  Hafta sonunu Kuzey Irakta geçiren Olcay Kılavuz bölgede Musul Vali Müsteşarı Kasım Kara başta olmak üzere 53. Türkmen Tugayı Komutanı Seyit Muhtar, Telafer Belediye Müdürü Muhsin Çolakoğlu, Telafer Eğitim Müdürü Mehmet İbrahim Maraşlı, Telafer İlçe Meclis Başkanı Mehmet Abdülkadir ve Musul Vilayet Meclis Üyesi Lilyar Muhammedali ile bir araya gelerek Şehdimiz Musa Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek üzere istişarelerde bulundu. 

Görüşmeler sonucu resmi prosedürler tamamlanarak anaokuluna tahsis edilen 3500 metrekarelik arsa Genel Başkan Kılavuz tarafından teslim alındı.

DEVLET BAHÇELİ TALİMAT VERDİ İLK KAZMA VURULDU-

 Arsanın teslim alınmasından ardından, iş makinaları ile şehidimizin vasiyetinin yerine getirilmesi adına ilk kazmayı vuran Olcay Kılavuz'un inşaat alanındaki tabelaya kendi eliyle  "Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu İnşaatı" yazması dikkat çekti.

 " TELAFER PİYADE ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ MUSA ÖZALKAN ANKAOLUNUN YAPIMINA BAŞLADIK " 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in emir ve talimatları ile yiğit ülküdaşımız şehidimiz Musa Özalkan kardeşimin vasiyetini yerine getirmek için Türkmeneli'nde olmanın, sevdamıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ziyaretimizin ilk gününde Kerkük'te Ülkü ocaklarımızda bozkurt yürekli ülküdaşlarımız ile kucaklaşıp, şehit ailelerimizi ve Irak Türkmen Cephesi'ni ziyaret ettik. Herşeyden evvel dünya gözüyle bir kez daha güzel Kerkük'ü, Türkmen soydaşlarımızı ve Türkmenelini görmek nasip oldu.

Kerkük'teki temaslarımızın ardından Türkmen in vazgeçilmez yurdu, Türk ün kalesi Telafer'e ulaştık. Şehidimiz Musa Özalkan'ın adını ebedileştirmek, ona olan vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek için vasiyetinde belirttiği gibi Türkmen Balalarımız için bir eğitim öğretim yuvası yapımına başlamak için resmi kurumlarla görüşmelerde bulunduk. Musul Vali Müsteşarı Kasım Kara ve Telafer'in güvenliğini sağlayan 53. Türkmen Tugayı Komutanı Seyit Muhtar'ı ziyaret ettik. Devamında, Telafer Belediye Müdürü Muhsin Çolakoğlu, İlçe Meclis Başkanı Mehmet Abdulkadir, İlçe Eğitim Müdürü İbrahim Maraşlı ve Musul Vilayet Meclis Üyesi Lilyar Muhammedali Hanımefendi ile bir araya geldik. Yaptığımız görüşmeler ve izlenimlerimiz sonucunda Telafer'de herşeyden evvel şehidimizin vasiyetine uygun bir anaokulu inşa edilmesini kararlaştırdık. Bu doğrultuda, Telafer Eğitim Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığı arasında ki resmi yazışmalar tamamlanarak, "Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu" nu inşaa edeceğimiz, 3500 metrekarelik bir arsanın tarafımıza tahsisi sağlandı. Arsanın inşaata uygun hale getirilmesi, savaş ile üzerinde oluşan moloz yığınının kaldırılması çalışmalarını ivedilikle başladık. Allah nasip ederse, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in önerileri ve tavsiyeleri doğrultusunda en kısa süre de projesini çizeceğimiz anaokulu, yaklaşık 350 öğrenci kapasiteli olacak. Binasının inşasına bir an evvel başlayıp, yapımını hızla gerçekleştireceğimiz "Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu" nda binlerce Türkmen balası, tıpkı şehidimiz gibi vatan, bayrak, din ve millet aşkıyla yetişecektir. Bu eğitim yuvasından yetişen yavrularımız inanıyoruz ki, Telafer'in, Türkmeneli'nin ve Türk Milleti'nin geleceği olacaktır. Ülküdaşımız Musa Özalkan'ı şehit eden, Mehmetçiğimize kurşun sıkan hainler ve arkalarındaki karanlık odaklar, karşılarında binlerce Musa'yı, Mehmet'i bu memleketi yüceltmeye and içmiş olarak bulacaktır.

Kısa bir zaman önce terörün tüm zulmüne şahit olan Gazi şehrimiz Telafer'den bizleri şehide vefa gibi kutlu bir vazife ile onurlandıran Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'e, yüreği burada olan dualarıyla bizi ve soydaşlarımızı yalnız bırakmayan değerli Ülküdaşlarıma, ferdi olmanın gururunu yaşadığımız Büyük Türk Milleti'ne teşekkürlerimi arz ediyorum. Ziyaretimiz esnasında yanımızdan ayrılmayan, her daim özlemleriyle yanıp kavrulduğumuz Türkemenli'nin yiğit bozkurtlarına, Türkiye sevdası ile bizleri duygulandıran Türkmen gardaşlarımızla şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu dolu buluşmamızın asıl mimarı şehit Musa Özalkan kardeşime tekrar Yüce Allah'tan rahmet diliyorum ve ailelerine sabırlar diliyorum.

Telafer Türktür Türk Kalacak!

Ülkü Ocakları Türk'ün mazluma uzanan eli, şüheda emanetlerinin bekçisidir!

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!  

Ülkü Ocakları Genel Merkez yetkilileri Genel Başkan Kılavuz'un hala bölgede olduğu ve okulun tamamlanıp ilk ders zili çalıncaya kadar inşaatı bizzat takip edeceğini ifade etti.

TELAFER ŞEHİT MUSA ÖZALKAN ANAOKULU İÇİN İLK KAZMA VURULDU
   
  İlgili Başlıklar  
 
» Şehitler Parkı'ndaki 9 Türk büyüğünün büstü çalındı.
» MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu.
» Bütçe, ekimde 5.4 milyar açık verdi.
» Kalp krizi soğuk havada artabilir
» MHP Lideri Bahçeli'den önemli mesajlar.
 
 
 
YORUMLAR    
 
Daha önce yorum yapılmamıştır.
 
 
 
  Nazif KARAGÖZ   Nazif KARAGÖZ  
    İSLAM'A ZARAR VERENLER.  
     
  SEDAT ULUPINARLI   SEDAT ULUPINARLI  
    SİYASİ MENFAAT NEDİR?  
     
  HAYRİ MUTLU   HAYRİ MUTLU  
    Türkçülük bu işte…  
     
  Yusuf Çelik   Yusuf Çelik  
    KANTARIN TOPUZU  
     
  S. ARABACI   S. ARABACI  
    SİZİ YAKACAKLAR  
     
 
 

   Son Eklenen 5 Firma  
 
» Çumra Hezarfen Kafe
» Zengin Anahtar Çilingir
» Parti Malzemeleri
» dizayn karot
» Atasun Evden Eve Nakliyat
 
   Son Eklenen 5 İlan  
 
» ümit spor
» Ankara Çanak Anten Çanaksız Uydu Merkezi Uydu Servisi 0 5...
» Ankara Uydu Kamera Sistemleri 0 543 660 10 21
» ÇAĞLA RENT A CAR OTO KİRALAMA
» Aslan evlerinde satılık daire
 
 
 
İlginç tarlal...
1971de İstanbu...
 
 
Eski Çumra
Beytüşşebapt...
 
 
 
 
         
    Ana Sayfa | Çumra okullar | Çumra | Gündem | Nöbetci | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |    
   
   
   
     

Çumranın Sesi

© 2012 - Her Hakkı Saklıdır. - Yayınlanan köşe yazıları ve yorumlardan yazanları sorumludur.