Anasayfa  Anasayfam Yap  Sık Kullanılanlara Ekle  Reklam  Künye  İletişim 2018-02-21  
 
 
 
 
Ana Sayfa | Çumra | Gündem | Siyaset | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |
 
 
 
 
 
  Şehidin vasiyetinin projesi Bahçeli'ye sunuldu | Çumranın Sesi - Çumranın Gözü,Kulağı,Sesi-Haberler,Firma Rehberi
  Facebook'ta Paylaş !
41 Okunma
Yazdır
E-posta
0 Yorum
Yorum Ekle
 
 
Anasayfa > GÜNDEM > Şehidin vasiyetinin projesi Bahçeli'ye sunuldu
2018-02-02 Saat: 17:27
 

Şehidin vasiyetinin projesi Bahçeli'ye sunuldu

 
 
Şehidin vasiyetinin projesi Bahçeli'ye sunuldu
 


Olcay Kılavuz, anaokulu plan ve projesini Bahçeli'ye sundu. Başkan Kılavuz, arsa tahsis evraklarını sunarken, bir haftalık çalışmalarını da MHP liderine anlattı.
 
   

MHP Lideri Bahçeli'nin şehit Musa Özalkan'ın vasiyetini üstlenmesi üzerine Türkmeneli'ne giden Olcay Kılavuz, anaokulu plan ve projesini Bahçeli'ye sundu. Başkan Kılavuz,  arsa tahsis evraklarını sunarken, bir haftalık çalışmalarını da MHP liderine anlattı.

MHP Lideri Bahçeli'nin şehit Musa Özalkan'ın vasiyetini üstlenmesi üzerine Türkmeneli'ne giden Olcay Kılavuz, dün akşam saatlerinde Türkiye'ye geri döndü.  Türkiye'ye döndükten sonra MHP Lideri Bahçeli'yi ziyaret eden Kılavuz yapılacak olan "Telafer Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Anaokulu'nun yapılacağı arsanın tahsis evraklarını sunarak projenin detayları hakkında bilgi verdi.

TALİMATLAR YERİNE GETİRİLDİ

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Musa Özalkan'ın, Türkmen çocukları için okul yaptırılarak adının yaşatılması vasiyetini üstlenen MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu doğrultuda Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'u görevlendirdi.  Olcay Kılavuz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları ile 26 Ocak 2018'de Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti. Bağdat'tan ayağının tozuyla Kerkük'e hareket eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Musul, Tavuk, Selahaddin, Tazehurmatu, Tuzhurmatu ve Kerbela'yı ziyaret etti.  Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzere, şehidin adına inşa edilecek okul için gerekli çalışmaları yapmak üzere Telafer'e giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz, burada yetkililer ile bir araya geldi.  Yapılan görüşmeler üzerine, " Telafer Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Anaokulu "nun yapılacağı arazi Ülkü Ocakları Genel Başkanı tarafından bizzat teslim alınarak inşaat için ilk çalışmalar başladı.  Bir hafta süren Türkmeneli programının ardından yurda dönen Kılavuz, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. 

BAHÇELİ'YE BÜYÜK SEVGİ SAYGI

Türkmeneli'nde yaptıkları ziyaretler hakkında MHP Liderine bilgi veren Kılavuz, " Ecdadımızın yadig‰rı, soydaşlarımızın kutlu yurdu Türkmeneli'ne bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadık. Lakin o coğrafya adeta kıyameti yaşıyor. İŞİD işgalinde yeni çıkan Telafer'de her yer yıkık dökük harap olmuş. Gözünüzün gördüğü her yer savaşın izlerini taşıyor. Bölgede soydaşlarımızın aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var. Yaşanan bu insanlık dramını görmezden gelemeyiz. Milletimizi bir kez daha bu konuya duyarlı olmaya davet ediyorum. Türkmeneli'ndeki soydaşlarımızın tek güvencesi Büyük Türk Milleti ve özelinde Ülkücü - Milliyetçi Hareket. Bize duyulan bu güveni boşa çıkartamayız. Varımızla yoğumuzla tüm imk‰nlarımızı seferber ederek aynı Şehidimiz Musa'nın vasiyetini Telafer'e bıraktığı şuurla soydaşlarımızın yanında olmalıyız. Bizim en büyük umudumuz, mutluluğumuz Turan coğrafyansın yarınları olacak Türkmen balalarının yüzündeki gülümsemedir. Ziyaretimiz esnasında gittiğimiz her yerde Türkmen soydaşlarımız bizleri bağırlarına basıp, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye duydukları sevgi ve saygıdan bahsederek kendilerine selamlarını, dualarını ve hürmetlerini iletmemizi istediler. Bizde cennet ülkemize döner dönmez Liderimize soydaşlarımızın teşekkürlerini ve dualarını iletip, Türkmenler'in Türkmen Bey'ine olan selamlarını bildirdik. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'de, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türkmen soydaşlarımızın ve Türkmen davasının bizzat takipçisi olmaya devam edeceklerini, bizlere ziyaretimiz esnasında yardımcı olanlara ve Türkmen kardeşlerimize muhabbet ve selamlarını ilettiler. " dedi.  

MİMARİ PLAN VE PROJEYİ BAHÇELİ HAZIRLATACAK

Şehit Musa Özalkan adına yapılacak olan anaokulu hakkında da bilgi veren Kılavuz, sözlerine " Hamdolsun Telafer'in Türkmen balaları için şehidimizin vasiyeti doğrultusunda Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in emir ve talimatlarıyla yapılacak olan anaokulunun arazisini teslim alarak, inşaat çalışmasını başlattık. Bu inşaatı kendi vatanımızda, Türkiye'de yapıyor olsaydık bile resmi işlemleri bu kadar hızlı tamamlayamazdık. Ama halis bir niyetle çıktığımız bu yolda Cenabı Allah'ın yardımıyla resmi süreç 1 günde tamamlandı ve arsa tahsisi sağlandı. Allah nasip ederse bu anlamlı yapının mimari projesi Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli bey tarafından hazırlatılacak ve en kısa sürede yapımını tamamlayacağız. " diyerek devam etti. 

Ülkücü Hareket'in dünyanın dört bir tarafında faaliyet gösteren tek milli yapı olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Genel Başkanı, " Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin emirlerinde, gerek yurtiçinde gerekse Türk Dünyası'nın dört bir yanında faaliyetlerimizi aralıksız devam ettireceğiz. Yedi günlük Türkmeneli ziyaretlerimizin boyunca dualarıyla bizi yalnız bırakmayan Büyük Türk Milleti'ne ve camiamızın muhterem mensuplarına şükranlarımızı sunarım. Türkmeneline ulaştığımız andan itibaren büyük bir sevgiyle ve misafirperverlikle bizi karşılayan, kendi evimizdeymiş gibi ağırlayan tüm soydaşlarımıza, Türkmenelinin yiğit bozkurtlarına ve Türkmeneli Ülkü Ocakları Başkanımız Murat Vatanperver'e teşekkür ediyorum. Bizlerin bu duygu dolu ziyareti gerçekleştirmesine vesile olan Şehidimiz Musa Özalkan kardeşimi bir kez daha rahmet ile anıyor, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye en içten teşekkürlerimi saygılarımı arz ediyorum. " dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emirleri ile daha öncesinde Ramazan ve Kurban bayramlarında ihtiyaç sahiplerine yardım götürmek için iki defa Türkmeneli'ni ziyaret eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı, üçüncü defa Türkmeneli'ni ziyaret etmiş oldu. 

Şehidin vasiyetinin projesi Bahçeli'ye sunuldu
   
  İlgili Başlıklar  
 
» BOZGUNCULUK YAPMAYIN
» Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zina düzenlemesi tartışılsın
» AB yatırım yapıyor Türkiye satıyor.
» Karamollaoğlu: Ülkeye büyük kötülük yapılıyor.
» Çocuğun hakkını imha eden doğduğuna pişman edilmeli'
 
 
 
YORUMLAR    
 
Daha önce yorum yapılmamıştır.
 
 
 
  Nazif KARAGÖZ   Nazif KARAGÖZ  
    BİRİ BİZİ KANDIRIYOR AMA KİM?  
     
  HALİL KAYA   HALİL KAYA  
    Sevgili dostlar,arkadaşlar!  
     
  SEDAT ULUPINARLI   SEDAT ULUPINARLI  
    BİZ NEDEN DEĞİŞTİK BÖYLE  
     
  HAYRİ MUTLU   HAYRİ MUTLU  
    MHP HİÇBİR ZAMAN IRKÇI OLMAMIŞTIR!  
     
  Yusuf Çelik   Yusuf Çelik  
    O HEP HAKLIYDI!  
     
  S. ARABACI   S. ARABACI  
    Afrin'de son durum  
     
 
 

   Son Eklenen 5 Firma  
 
» Santral Anons Seslendirme
» Jel Akü
» Bursa İlan Platformu
» DAMLA YAPI
» Sezgin Demirci Kuşadası
 
   Son Eklenen 5 İlan  
 
» Nas çelik para kasası
» SATILIK İMARLI ARSA
» BEYDE HAFRIYAT
» BEYDE HAFRİYAT
» Yıkımcı, Yıkımcılar, Yıkım Firması 0532 430 9119
 
 
 
1971de İstanbu...
Eski Çumra
 
 
Beytüşşebapt...
Panagro Et ve S...
 
 
 
 
         
    Ana Sayfa | Çumra | Gündem | Siyaset | Spor | Foto Galeri | Video Galeri | Firma Rehberi | İlanlar |    
   
   
   
     

Çumranın Sesi

© 2012 - Her Hakkı Saklıdır. - Yayınlanan köşe yazıları ve yorumlardan yazanları sorumludur.